Wynajem maszyn i sprzętu budowlanego - Mamut Rental

 

Naprawy i remonty są codziennością w naszym życiu. Coraz więcej osób, zamiast kupować sprzęt budowlany za duże pieniądze, udaje się do wypożyczalni. Tam mogą otrzymać specjalistyczny sprzęt wysokiej jakości, którego akurat potrzebują. Kwestia dotyczy nie tylko klientów indywidualnych, ale również firm i przedsiębiorstw. Dlaczego warto wynajmować sprzęt budowlany?

Sprzęt budowlany - lepiej kupić czy wynająć?
Wszystkie prace budowlane, remontowe bądź ogrodowe wiążą się z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Jednocześnie, chcąc nadążać za potrzebami rynku, należy ten sprzęt zakupić, a już posiadany – wymieniać na nowy. Koszt zakupu narzędzi czy maszyn bardzo często wykracza poza budżet inwestora lub jest zwyczajnie nieopłacalny. Dotyczy to w szczególności osób prywatnych, które przeprowadzają remont domu i jest to jednorazowe przedsięwzięcie. Podobnie rzecz tyczy się firm i przedsiębiorców posiadających podstawowe maszyny, natomiast brak im sprzętu wysoce specjalistycznego, który jest rzadziej używany. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego. Dzięki temu firma może realizować każde zlecenie, bez konieczności zakupu drogiego sprzętu czy zatrudniania podwykonawców. W przypadku inwestorów prywatnych mogą oni wykonać niezbędne prace budowlane i ogrodnicze bez potrzeby wydawania pieniędzy na sprzęt, który będzie użyty jednorazowo.

Finanse to najważniejsza kwestia w wyborze wypożyczalni. Są jednak inne istotne czynniki, które decydują o wyborze wynajmu sprzętu, a nie jego kupnie. To przede wszystkim kwestie organizacyjne i formalne. O czym mowa? Chodzi o to, że wypożyczalnia jest w stanie dostarczyć sprzęt w określone przez klienta miejsce i w optymalnym dla niego czasie. Nie musi on zatem poświęcać swego czasu i ponosić dodatkowych kosztów w związku z transportem. Rozwiązuje to także problem z przechowywaniem sprzętu i jego serwisem. Firmy nie muszą posiadać magazynów do przechowywania sprzętu oraz zatrudniać mechaników w razie awarii. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego gwarantuje natychmiastową pomoc w naprawie w razie usterek. Inwestorom wynajem pozwala uniknąć także dodatkowych problemów związanych z uzyskaniem wymaganych dokumentów i licencji oraz rejestracją sprzętu. Jest zatem korzystniejszy i bardziej opłacalny niż kupno.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – dla kogo?
Sprzęt budowlany może wynająć każdy. Z usług wypożyczalni korzystają zarówno firmy budowlane, firmy remontowo-wykończeniowe, konsorcja nadzorujące duże inwestycje, zakłady przemysłowe, stocznie, jak i klienci indywidualni.

Co oferuje wypożyczalnia sprzętu budowlanego MAMUT RENTAL?
Firma MAMUT RENTAL to lokalna wypożyczalnia sprzętu budowlanego mająca siedzibę w Sosnowcu w województwie śląskim. MAMUT RENTAL oferuje wynajem: urządzeń do zagęszczania gruntu, elektronarzędzi, pomp, kompresorów, agregatów, narzędzi hydraulicznych, urządzeń do prac ziemnych, urządzeń do sprzątania,  urządzeń do prac betoniarskich i obróbki betonu, urządzeń do prac ogrodniczych, agregatów spawalniczych i spawarek, nagrzewnic i osuszaczy, niwelatorów optycznych i laserowych, agregatów prądotwórczych.

MAMUT RENTAL – serwis i przeglądy
Profesjonalna i solidna wypożyczalnia sprzętu budowlanego powinna dysponować rozbudowanym serwisem, aby w trakcie awarii wynajętego przez klienta urządzenia, móc szybko dokonać jego naprawy. Uprawnienie do dokonywania w trakcie najmu napraw, zabiegów konserwacyjnych i kontrolnych chroni zarówno klienta, jak i wypożyczalnię.

MAMUT RENTAL oferuje serwis gwarancyjny i pogwarancyjny do wynajmowanych i sprzedawanych maszyn. W sytuacji, gdy termin naprawy się wydłuża, klient otrzymuje maszynę zastępczą o takich samych lub podobnych parametrach